Rozszerzona rzeczywistość we współczesnym przemyśle

Nowoczesne technologie cieszą się coraz większym uznaniem pośród polskich przedsiębiorców. Standardowe stanowiska pracy są zastępowane przez inteligentne biura, skupiające się na technologiach, opartych na Internecie Rzeczy. Nie jest to zresztą tylko przejściowy trend dla bogatszych firm. Wręcz przeciwnie – z rozszerzonej rzeczywistości korzystają bowiem także i średni przedsiębiorcy, chcący zwiększyć efektywność pracowników oraz dzienne przychody. Szczególnie, że zalet tego rozwiązania jest naprawdę wiele, zaś jego implementacja nie wymaga gruntownej zmiany wyposażenia firmy ani kończenia niezliczonych kursów informatycznych. I chociaż początkowo może się nam wydawać, że wdrożenie automatyki przemysłowej jest bardzo kosztowne, odpowiednie korzystanie z jej funkcji pozwoli nam na stopniowy zwrot zapłaconych pieniędzy. W niniejszym artykule opowiemy o zaletach tego typu technologii, na przykładzie systemu EcoStruxure firmy Schneider Electric.

Najistotniejsze zalety pracy z rozszerzoną rzeczywistością

Jak zauważają eksperci, rozszerzona rzeczywistość pozwala na znaczne zwiększenie efektywności firmy. Dzięki usprawnieniu wszystkich procesów, związanych z przesyłem danych oraz ich analizą, wydajność pracowników ulega znacznej poprawie, ponieważ wszystkie czynności zajmują znacznie mniej czasu. Rozwiązania, oparte na Internecie Rzeczy, optymalizują procesy produkcyjne, zwiększając zarówno ich rentowność, jak i niezawodność z wieloletnim efektem końcowym.

Otrzymywanie danych w czasie rzeczywistym sprawia, że inteligentne biuro jest tak samo nowoczesne, co bezpieczne dla pracowników, klientów oraz przechowywanych informacji. Technologie w nim zawarte są przy tym kompatybilne z odnawialnymi źródłami energii. W połączeniu z systemami monitoringu zużycia prądu, pozwalają one firmie na uzyskanie energetycznej niezależności oraz zmniejszenie regularnych wydatków. Oprogramowanie EcoStruxure jest przy tym niezwykle przystępne w obsłudze, pomimo swojego zaawansowania. Intuicyjne interfejsy użytkownika sprawiają, że nawet podczas pracy z kilkoma zintegrowanymi ze sobą nakładkami, praca z systemem jest klarowna i łatwa w opanowaniu.