Co to jest IOT i jak działa?

Nietrudno zgadnąć, że postęp techniczny jest coraz większy. Na co dzień korzystamy nie tylko z internetu, czy elektroniki, ale także z wielu bardzo inteligentnych rzeczy, które mają zdolność samodzielnego programowania się lub też potrafią łączyć się z innymi urządzeniami. Tak w skrócie można opisać inteligencję IOT.

A co tak naprawdę ten skrót oznacza? Czy w każdym domu można spotkać tego typu przedmioty?

IOT to nic innego jak Internet rzeczy. W ten sposób określa się wszystkie urządzenia, tak zwane inteligentne i należące do gatunku, na przykład Smart Dom. Można tutaj zaliczyć oczywiście pralki zmywarki, a nawet już lodówki, a także odkurzacze oraz inne urządzenia codziennego użytku. Internet rzeczy to nic innego jak nowoczesna technologia, która posiada zaawansowaną automatykę wewnątrz i potrafi łączyć się poprzez bluetooth z innymi urządzeniami. Ma zdolności do szybkiego programowania się, nawet głosowego. Coraz częściej także powstają urządzenia IOT własnej produkcji, bardzo wiele osób tych, które uwielbiają nowinki elektryczne, postanawia stworzyć własne urządzenie należące do internetu rzeczy.

Co można zaliczyć do internetu rzeczy?

Podstawową rzeczą, którą należy do tak zwanego IOTu, internetu rzeczy, jest oczywiście Google Home lub też Amazon Echo. Są to tak zwani asystenci domowi, którzy wykonują polecenia wydające im przez człowieka. Potrafią załączyć komputer, zgasić światło, w zależności od tego, jakie przedmioty są połączone z asystentami domowymi. Do urządzeń internetu rzeczy można oczywiście zaliczyć także wszystkie opaski typu Smart. Smartbandy mierzące tętno, pozwalające liczyć kroki, czy też umożliwiające wyliczenie trasy, łączą się one z naszym telefonem, dzięki temu mają stały dostęp do sieci WiFi. Do IOT należą także miniaturowe komputery, lampki sterowane telefonami i inne tego typu urządzenia. Z pewnością jeżeli rozejrzyjcie się u siebie w domu, znajdziecie choć jedno takie urządzenie.

Pamiętajmy, aby elektroniki do tego typu urządzeń w różnych części szukać polecanych producentów. Takie z pewnością znajdziecie u Schneider Electric. Warto zajrzeć na ich stronę: https://www.se.com/pl/pl/ i zapoznać się z asortymentem oraz częściami elektrycznymi.