Nowoczesne urządzenia, sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi

Pojęcie zrównoważonego rozwoju pojawia się na ustach Polaków coraz częściej. Mowa tu o swoistej rewolucji przemysłowej, mającej na celu pogodzenie rozwoju technologicznego i zaspokojenia popytu ze zwiększoną ekologią. Podstawą tego nowego nurtu są przede wszystkim nowoczesne technologie, jak chociażby nowatorskie rozdzielnice, pozbawione gazu SF6. I chociaż osobom nieobeznanym jeszcze z tematem mogłoby się zapewne wydawać, że taka globalna przemiana nie jest możliwa, zmieniające się trendy mówią same za siebie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy, coraz więcej polskich przedsiębiorstw zdecydowało się na wymianę starych urządzeń na ich nowoczesne odpowiedniki, takie jak wyłączniki nadprądowe Acti 9. Oto, dlaczego naprawdę warto pomyśleć nad implementacją tego typu technologii.

Technologia SN bez gazu SF6

Nowatorska rozdzielnica bez gazu SF6 to niezwykle praktyczne rozwiązanie, opracowane przez firmę Schneider Electric. Urządzenia te łączą bowiem w sobie pełną efektywność, nieustępującą w żadnym stopniu konwencjonalnym odpowiednikom, z zerową emisją gazów cieplarnianych. Izolację rozdzielnicy stanowi tu bowiem czyste powietrze. Dzięki temu, zakład jest w stanie funkcjonować w optymalny sposób, nie stwarzając przy tym zagrożenia dla ludzi ani środowiska. Rozdzielnice tego typu są przy tym w pełni kompatybilne z oprogramowaniem EcoStruxure, co dodatkowo zwiększa ich niezawodność w nowoczesnych obiektach. W połączeniu z instalacją, zabezpieczoną wysokiej klasy korytami kablowymi, zapewnia to użytkownikowi wieloletnią efektywność całego środowiska elektrycznego firmy.

Wyłączniki nadprądowe i pozostałe elementy aparatury modułowej Acti 9

Aparatura modułowa Acti 9 jest kolejną propozycją marki Schneider Electric, odznaczającą się prostym montażem oraz obecnością nowoczesnych technologii. Przykładem są tu chociażby wyłączniki nadprądowe, zdolne do wysyłania komunikatów, dotyczących stanu pracy oraz przyczyny wyzwolenia. Z myślą o mniejszym zużyciu energii, opracowano tu również nowatorskie liczniki energii, pozwalające na wdrożenie efektywnych strategii, mających na celu zwiększenie energooszczędności zakładu.