Profesjonalne programy do projektowania rozdzielnic – dlaczego warto z nich korzystać?

Rozdzielnice elektryczne to urządzenia, odgrywające niezwykle istotną rolę w każdej instalacji. To właśnie dzięki nim, możliwe jest bowiem optymalne zapewnienie zasilania wszystkim pomieszczeniom, a co za tym idzie – także i wykorzystywanym w nich sprzętom. Z tego też powodu, konieczne jest odpowiednie zaprojektowanie ich w taki sposób, aby zapewnić instalacji elektrycznej najlepszą możliwą wydajność. W przypadku obiektów przemysłowych, istotne jest tu też zapewnienie rozdzielnicy możliwości późniejszej rozbudowy. Aby ułatwić pracę projektantów, wielu producentów transformatorów i rozdzielnic udostępnia bezpłatne oprogramowania, przeznaczone do sporządzania szczegółowych widoków oraz schematów. Wyposażone w inteligentne funkcje, skracają one znacząco czas realizacji zlecenia. Z tego też powodu, w niniejszym artykule przybliżymy temat projektowania rozdzielnic z użyciem specjalnych aplikacji.

Cyfrowe projektowanie rozdzielnic – dla doświadczonych profesjonalistów i nie tylko

Specjalistyczne programy do sporządzania projektów rozdzielnic, oferowane chociażby przez uznaną markę Schneider Electric, zostały wyposażone w szereg praktycznych funkcji, wyręczających specjalistę w części przeprowadzanych procedur. Wszystkie obliczenia, oznaczenia numeryczne tudzież dobór najodpowiedniejszych rozwiązań są tu wykonywane w sposób automatyczny. W efekcie, ograniczone zostaje prawdopodobieństwo popełnienia jakiegokolwiek błędu. Projektowanie rozdzielnic z użyciem specjalistycznych programów umożliwia tym samym szybsze przekazanie zleconego projektu klientowi.

Aplikacje do projektowania, opracowane przez uznanych producent transformatorów, uchodzą również za znakomitą pomoc dla początkujących specjalistów. Mówimy tu bowiem o oprogramowaniu darmowym, o niezwykle intuicyjnym interfejsie. Z tego też powodu, z programów Schneider Electric korzystają chociażby uczelnie i szkoły, kształcące nowe pokolenia projektantów. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest także jego pełna kompatybilność z pozostałymi aplikacjami z tej serii. Dla przykładu, do programu EcoStruxure, przeznaczonego do tworzenia rozdzielnic, możemy zaimportować schematy, sporządzone wcześniej w oprogramowaniu do projektowania instalacji elektrycznych.