Praktyczne urządzenia, które powinny znaleźć się na terenie zakładu produkcyjnego

Współczesne zakłady produkcyjne coraz częściej są miejscem eksploatacji nowoczesnych maszyn, mających na celu uczynienie codziennych procedur bezpieczniejszymi oraz precyzyjniejszymi. Wydajne roboty zapewniają bowiem perfekcyjną powtarzalność obróbki elementów, zaś wysokiej klasy układy liniowe umożliwiają szybki transport ciężkich materiałów. Należy jednak pamiętać, że nawet najnowocześniejsze maszyny wymagają odpowiedniego zabezpieczenia ich przed usterkami, na przykład poprzez montaż rozłączników bezpiecznikowych. Nie bez znaczenia jest tu też odpowiednia konstrukcja rozdzielni, szczególnie w przypadku zakładu, nastawionego na stopniowe poszerzanie parku maszynowego. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy o przykładowych urządzeniach, których montaż w zakładzie produkcyjnym nie powinien być bagatelizowany.

Rozdzielnice modułowe do użytku przemysłowego

Jednym z najbardziej niezbędnych elementów wyposażenia każdego obiektu tego typu są nowoczesne rozdzielnice modułowe. To właśnie dzięki nim, możliwe jest bowiem dostarczenie optymalnego zasilania wszystkim maszynom, wykorzystywanym na terenie zakładu. Rozdzielnice tego typu powinny odznaczać się wysoką szczelnością, potwierdzoną przez certyfikat IP54. Ich modułowa konstrukcja to także możliwość sprawnej rozbudowy instalacji, co jest szczególnie istotne w przypadku firm młodszych, nastawionych w szczególności na ciągły rozwój. Użytkownicy nie będą musieli martwić się tu przede wszystkim o kosztowne, czasochłonne prace modernizacyjne. Niezawodne urządzenia tego typu oferuje chociażby uznana firma Schneider Electric.

Nowoczesne rozłączniki bezpiecznikowe

Oprócz rozdzielnic modułowych, konieczne jest również przyjrzenie się sprzętom, przeznaczonym do zabezpieczania silników. Należą do nich właśnie specjalistyczne urządzenia, zapewniające odcinanie obciążeń, zabezpieczenie przetężeniowe oraz awaryjne rozłączanie. Do najskuteczniejszych rozwiązań tego typu należą rozłączniki bezpiecznikowe TeSys, odznaczające się prostą instalacją, kompaktowymi wymiarami oraz znakomitą funkcjonalnością, umożliwiającą chociażby przeprowadzanie testów obwodu zasilania.